lenlinen dekor

titulni_obrazek_2
 
 
kostky_titulni
 
Lenlinen není jen lněné povlečení. Ani jen lněné záclony a závěsy. V naší vlašimské dílně se věnujeme i šití okenních dekorací jako jsou závěsy nebo záclony z různých tkanin. Aby byla nabídka ucelená a mohli jsme nabídnout "full servis" nabízíme i kolejnice a konzole od českých, ale i německých výrobců. Třešničkou a neoblíbenější částí práce jsou římské rolety, ideálně lněné. Konzultace, zaměření, kalkulace, šítí, montáž - vše co si můžete přát je samozřejmostí a možností.

Co takhle udělat si k nám do Vlašimi výlet? Prohlédnout nejen lněné výrobky, prozkoumat jejich kvalitu šití, ale rovnou se posadit s dobrou kávou. Pak prolistovat vzorníky, ozkoušet kolejničky, načrtnout návrhy? Nejsme jen šicí dílna, ale i showroom neboli vzorkovna. Pak už zbývá jen výšlap na Blaník :)

 

 
1_2
 
Trend žaluzií a rolet "den a noc" je pryč. Záclona, minimalistická, ať bez vzoru nebo s jemnou texturou toho v interiéru dokáže hodně, mnohem víc!
 
Její největší benefit je útulnost. Někdo by mohl namítat, že nejkrásnější okna jsou čistá, bez příkras. Ale to není pro každého. Záclonou si získáte hlavně intimitu a soukromí. Dostatečný rozhled ven, ale zároveň velmi omezený vhled dovnitř. Vliv na akustiku v domácnosti mají také více než příznivý. V dnešních vzdušných bytech se jedná o častý problém, který právě záclona umí vyřešit.
 
Určitě u nás nehledejte záclony krátké (kuchyňkové) nebo vzorované. S obrázky, nejlépe barevnými už vůbec ne. I v záclonách se snažíme dodržovat jednoduchý styl, který od nás znáte.
 
2_1
 
Závěsy jsou takovou korunou celého vzhledu okna nebo celé realizace. To co je nevýraznější, tím pádem nejvíce vidět. Určitě ale nejsou nedílnou součástí. Okna můžou být krásná jen se záclonou, ale i opačně.

 

Nejdůležitější je si na začátku říct, jakou úlohu nebo účel plní. Jestli jen estetickou, která perfektně sedne do interiéru, dotvoří ho a podtrhne? Nebo i stínící? A stínící absolutně nebo postačí z části? Pak je dobré uvažovat o dimout nebo dokonce blackout variantě látky. Ať už se dáte jakýmkoliv směrem, máme pro vás připravené vzorníky jednobarevných, decentních a nadčasových látek. Odlišuje je struktura nebo jiné drobné detaily, které pak ale vytvoří krásný, elegantní celek.

 

Se závěsy, potažmo i záclonami úzce souvisí výběr vhodných řasících pásek. V realizacích používáme pouze ty nejkvalitnější německé pásky, které jsou pevné a skvěle se s nimi pracuje. Je jich opět mnoho druhů, od těch klasických až po například stuhu "vlna", která je aktuálně velmi trendy a specifická.

 

Několik našitých závěsů najdete i u nás v showroomu. Zde si prohlédnete splývavost, průhlednost látky, její pevnost. Krásně uvidíte i řasení v praxi.

 

Samozřejmě závěsy šijeme už mnoho let i ze 100% lnu z našich aktuálních kolekcí. Ten je specifický úplně ve všem a není určitě pro každého, především kvůli jeho mačkavosti, která je pro někoho žádoucí a pro jiné naopak. Ale to se musí omačkat :)

 

 
3_1
 
Konzole a kolejnice jsou velmi důležitou součástí, ač ve většině případů téměř neviditelnou. Nesmírně důležitou vlastností je jejich kluznost. V té oproti hobby marketům nebo obchodech se severským nábytkem vynikají. Kvalita materiálu a zpracování je znatelná na první pohled, ale i při montáži. Nejvíce samozřejmě při denním používání.

 

Skvělá věc u kolejnic jsou postranní provázky, které se nám velmi osvědčily a do realizací je používáme. Pro "fajnšmekry" nebo do obrovských oken jsou nepostradatelné elektrické nebo bateriové pohony. Ovšem pohodlí dálkového ovládače odpovídá ceně.

 

Pracujeme výhradně se systémy českého výrobce Aludeco rails. Dále pak s německou značkou Forest, která je takovým "mercedesem" v této oblasti.

 

Kolejnice v praxi můžete vyzkoušet opět u nás u našitých záclon a závěsů. Dále na vzorcích a v katalozích.
4_1
 
"Kam nemůže záclona nebo závěs, dej roletu!" Toto pravidlo se nám osvědčilo a hlavně - lněná římská roleta, to je to hlavní, proč je děláme. Je opravdu krásná a moderní. Jak na chalupu, tak do trendy interiéru.

 

Přechozí slogan neznamená, že by se římská roleta nedala kombinovat. Může být průhledná a k ní klasické závěsy, ale nepůsobí už pak tak vzdušně, spíše nazdobeně a bohatě. Velmi oblíbenou variantou je kombinace římské rolety např. u kuchyňské linky, kde bychom jinak museli volit záclonu krátkou a klasických dlouhých záclon, popř. závěsů, ve zbytku místnosti. Elegantní řešení.

 

I u římských rolet používáme konstrukci s řetízkovým ovládáním firem Aludeco rails a Forest. 

 

V showroomu mám vystavenou a k ozkoušení roletu z přírodního 100% lnu. Je ve výloze, takže rovnou uvidíte i propustnost světla u těchto přírodních tkanin.
 
5_1   
Není žádný universální.

 

Můžeme provést kompletní zakázku od konzultace, osobního naměření, šití, až po montáž a dekorování.
Nebo jen dílčí procesy. Někdo si objedná látku, protože šije sám. Jiný pošle rozměry a my GLS zašleme hotový výrobek nebo přijedeme a nadekorujeme. Manžel mezitím přichystá konzole, které Vám dopředu zašleme. A dalších možností je mnoho. Záleží na individuální domluvě, požadavcích a finančním budgetu.

 

Nejprve zavolejte na naše telefonní číslo +420 605 979 366 nebo na e-mail info@lenlinen.cz a nebo vyplňte krátký formulář s dotazem. 

 

 
6_1
 
Dílna a zároveň vzorkovna je na adrese ve Vlašimi.

 

Otevírací doba:
Po-Čt 8-13 hod, ostatní časy dle telefonické domluvy kdykoli.

 

Veškeré další kontakty a informace naleznete zde.

 

 
Fotografie vzorkovny/showroomu a realizací brzy doplníme.